نیروهای کار ماهر در حوزه‌های مختلف، می‌توانند اقامت کاری دبی را اخذ نمایند. ما در این مقاله قصد داریم درباره شرایط و هزینه‌های ویزای کار امارات در سال 2023 توضیحاتی را ارائه کنیم.

امارات در حال حاضر یکی از مهمترین مقاصد سرمایه‌گذاران از سراسر جهان است. این کشور در سال‌های اخیر رشد و توسعه چشمگیری را تجربه کرده و اکنون به یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در سطح بین‌المللی تبدیل شده است. سطح رفاه و امنیت در امارات بسیار بالا است و شهروندان این کشور به امکانات بهداشتی و تفریحی خوبی دسترسی دارند. علاوه بر این، اکثر درآمدها در امارات و شهر دبی معاف از مالیات هستند و همین موضوع باعث می‌شود که بسیاری از نیروهای کار بین‌المللی ، متقاضی مهاجرت به امارات باشند. اما برای اینکه یک فرد خارجی بتواند اقامت کاری دبی را اخذ نماید، باید یک سری شرایط را داشته باشد و مراحلی را پشت سر بگذارد. با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعاتی جامع را در خصوص اخذ ویزای کاری دبی با هم مرور کنیم.

ویزای کار امارات و ویزای کاری دبی

کشور امارات در سال‌های اخیر به یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی منطقه تبدیل شده است. به همین دلیل افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل دارند برای کار کردن به امارات و شهر دبی مهاجرت کنند. این افراد برای اینکه بتوانند ویزای کاری دبی را دریافت نمایند، باید حتما پیشنهاد رسمی همکاری از سوی یک شرکت مستقر اماراتی داشته باشند. کارفرمای مورد نظر نیز باید برای جذب نیروی کار خارجی، به دولت امارات درخواست داده باشد. در واقع کارفرما موظف است که پیگیر صدور ویزای کاری برای کارمند خارجی خود باشد. پس از صدور این ویزا برای افراد، آنها می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز تقاضای ویزای مهاجرتی نمایند. البته ویزای کار امارات به‌صورت موقتی صادر می‌شود، اما قابلیت تمدید را دارد.

بیشتر بدانید: مهاجرت به امارات: روش های مهاجرت به دبی، شرایط و هزینه اقامت 2023

ویزای کار دبی

ویزای کار دبی و نرخ بیکاری در امارات

به دلیل توسعه پایدار و رشد چشمگیر اقتصادی کشور امارات در سال‌های اخیر، موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارند و به همین دلیل نرخ بیکاری در آنجا بسیار پایین است. تلاش‌ها و برنامه‌های دولت امارات برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، کمک زیادی به اشتغال‌زایی در این کشور کرده و باعث شده تعداد بیکاران در آنجا تقریبا به صفر برسد. در حال حاضر شرایط در امارات به‌گونه‌ای است که نه‌تنها برای نیروی آماده به کار ساکن در این کشور، بلکه برای متقاضیان خارجی نیز موقعیت‌های شغلی زیاد وجود دارند.

شرایط کار در دبی

همان‌طور که گفتیم، افراد خارجی برای کار کردن در دبی باید حتما ویزای کاری دبی را اخذ نمایند و با ویزای توریستی به هیچ‌وجه نمی‌توانند در این کشور مشغول به فعالیت حرفه‌ای شوند. پس از آنکه یک فرد خارجی موفق به دریافت ویزای کاری امارات شد، می‌تواند با کارفرمای خودش مشغول به همکاری شود. کارفرما هم موظف است که کارمندش را بیمه نماید و بر اساس قوانین موجود و میزان مهارت و توانایی کارمند، برای او دستمزد تعیین کند. میزان ساعات کاری روزانه در امارات حدود ۸ ساعت است. روزهای کاری هم از دو شنبه تا جمعه بوده و معمولا  شنبه‌ها و یکشنبه ها تعطیل هستند.

حقوق کار در دبی چقدر است؟

وزارت کار امارات میزان حقوق و مزایا برای کارمندان و کارگران خارجی را تعیین کرده است. اما مقدار دستمزد یک فرد می‌تواند با توجه به توانایی‌ها و دانشی که دارد، بیشتر یا کمتر هم باشد. در کشور امارات، دولت به‌طور مستقیم روی نیروهای کار خارجی نظارت دارد. به‌طور کلی می‌توان متوسط میزان حقوق برای مشاغل مختلف در امارات را به شرح زیر عنوان کرد:

 • شغل‌های مدیریتی: ۵۲ هزار درهم در ماه
 • حسابداری و مالی: ۸۱ هزار درهم در ماه
 • مهندسی: ۱۵ هزار درهم در ماه
 • استاد دانشگاه: ۱۸ هزار درهم در ماه
 • پرستار: ۵ هزار درهم در ماه
 • معلم: ۱۲ هزار درهم در ماه
 • مدیر بازاریابی: ۲۰ هزار درهم در ماه
 • بیمه: ۱۵ هزار درهم در ماه
 • ناگفته نماند که این اعداد متوسط حد دریافتی میباشد، با توجه به سطح تخصص و زمینه فعالیت کارفرما متغیر خواهند بود، به طور کلی بل در نظر گرفتن اینکه حقوق و درآمد های شخصی شامل مالیات نمی‌باشد بازار کار امارات به یکی از پر درآمد ترین بازارهای شغلی تبدیل شده است

اقامت کاری امارات و میزان حقوق در امارات

همان‌طور که در بالا گفتیم، میزان حقوق و دستمزد برای نیروهای کار خارجی در کشور امارات، با توجه میزان مهارت‌ها و سطح تحصیلات آنها تعیین می‌شود. بنابراین حتی در شغل‌های مشابه نیز ممکن است یک فرد حقوق بیشتری از فرد دیگر دریافت نماید. اما در حالت کلی باید بدانید که سطح دستمزدها در کشور امارات بالا است و با درآمدی که در این کشور خواهید داشت، هم می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید و هم مبلغی را به عنوان پس‌انداز ذخیره نمایید.

بیشتر بدانید: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایای سرمایه گذاری امارات 2023

حقوق کار در دبی

لیست مشاغل مورد نیاز امارات

برای اینکه بتوانید شغل مورد نظر خود را در امارات پیدا کنید، بهتر است که با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا باشید. سپس می‌توانید در همان حوزه کاری به دنبال یک کارفرما بگردید. خوشبختانه کشور امارات دارای موقعیت‌های شغلی زیاد و متنوعی است که بسیاری از حوزه‌ها را پوشش می‌دهد. اما اگر بخواهیم برخی از مشاغل مورد نیاز این کشور را نام ببریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مهندسی کامپیوتر و IT
 • توسعه دهنده وب
 • طراح و توسعه دهنده نرم‌افزار
 • مدیر بازاریابی
 • پزشک و پرستار
 • دندان‌پزشک
 • معمار
 • مدیر منابع انسانی
 • مهندس برق
 • و …

شرایط کار در دبی برای ایرانیان

تمام افراد خارجی برای آنکه بتوانند اجازه کار در امارات را اخذ کنند، نیاز به پیدا کردن یک کارفرمای( شرکت مستقر)اماراتی دارند. این افراد می‌توانند به‌صورت آنلاین و از طریق وبسایت‌هایی که برای همین کار طراحی شده‌اند، اقدام نمایند. روش دیگر هم آن است که در کشور امارات حضور پیدا کنند و در همان جا به دنبال پیدا کردن کار باشند. مثلا شما می‌توانید یک ویزای توریستی امارات را تهیه کنید و در مدت حضورتان در این کشور، با کارفرماهای مختلف مذاکره نمایید. البته موسسات مهاجرتی می‌توانند کمک بزرگی در این زمینه به شما بکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این زمینه می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در این صفحه ذکر شده‌اند، با کارشناسان ما در شرکت Pathway تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای کاری دبی برای ایرانیان

می‌توان گفت که اخذ ویزای کاری دبی برای ایرانی‌ها فرقی با سایر افراد خارجی ندارد. تنها تفاوتی که در این زمینه وجود دارد آن است که ایرانی‌ها برخلاف برخی از کشورهای دیگر، بدون ویزا نمی‌توانند وارد امارات شوند و برای پیدا کردن کار و طی کردن یک سری مراحل اولیه، باید با ویزای توریستی در امارات حضور پیدا کنند.

شرایط کار در دبی برای ایرانیان

ویزای کار امارات و بررسی ویزای همراه

اگر افراد متقاضی مهاجرت کاری به امارات، بخواهند همسر و فرزندان و یا پدر و مادر خود را همراه‌شان به این کشور ببرند، بهتر است که از همان مراحل اولیه‌ اقدام برای ویزای کاری، نسبت به اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده نیز اقدام کنند. چنانچه درآمد ماهیانه شما در امارات بیشتر از ۳۰۰۰ درهم باشد، می‌توانید اسپانسر اعضای خانواده خود شوید. به این ترتیب می‌توانید همسر و فرزندان خود را به این کشور ببرید. فرزندان دختر تا قبل از ازدواج و فرزندان پسر نیز باید زیر 18 سال باشند.

مهاجرت کاری امارات و مدارک مورد نیاز ویزای کار امارات

گفتیم که بیشتر مراحل اخذ ویزای کاری شما به عنوان یک فرد خارجی، توسط کارفرما انجام می‌شود. اما یک سری کارها به عهده شماست. برای مثال آماده کردن مدارک لازم برای صدور ویزا را باید با دقت پیگیری کنید. این مدارک عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست کار
 • اصل و کپی پاسپورت معتبر
 • مجوز تجاری شرکت معتبر اماراتی
 • مجوز ورود صادر شده توسط وزارت کار امارات
 • آزمایش و گواهی پزشکی فرد متقاضی در کشور امارات
 • کارت شناسایی اماراتی
 • ۴ قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • هزینه صدور ویزا به میزان ۲۲۰ درهم

از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مهاجرت به امارات چه چیزهایی هستند؟

تا به اینجا به برخی از مهمترین دلایل محبوبیت ویزای کاری امارات اشاره کردیم. گفتیم که هر ساله افرادی زیادی برای اخذ ویزای کاری دبی اقدام می‌کنند که این امر دلایل متعددی دارد. امارات یکی از لوکس‌ترین کشورهای جهان است و سطح رفاه و آسایش در این کشور بسیار بالاست. بنابراین افراد می‌توانند با مهاجرت کاری به امارات، کیفیت زندگی خود و اعضای خانواده‌شان را ارتقا دهند. امارات امنیت بالایی دارد و آمار جرم و جنایت در این کشور صفر عنوان شده است . دولت امارات به بهداشت عمومی اهمیت زیادی می‌دهد و همچنین خدمات درمانی پیشرفته‌ای را برای شهروندانش فراهم کرده‌ است. علاوه بر تمام این موارد، میزان دستمزدها در کشور امارات و شهر دبی در مقایسه با اکثر کشورهای منطقه و همچنین خیلی از کشورهای جهان بالاتر است.

کاریابی در امارات

اقامت کار دبی و نحوه کاریابی در امارات

برای کاریابی در امارات، افراد متقاضی می‌توانند به دو صورت اقدام کنند. روش اول آن است که وارد کشور امارات شوند و به‌صورت حضوری با کارفرماهای مختلف مذاکره نمایند. جالب است بدانید که شهروندان تعداد زیادی از کشورهای جهان برای ورود به امارات نیاز به ویزا ندارند و به محض وارد شدن به یکی از فرودگاه‌های این کشور، ویزای موقت برای آنها صادر خواهد شد. اما متاسفانه این امکان برای ایرانی‌ها مهیا نیست و برای ورود به امارات جهت پیدا کردن کار در این کشور، باید حتما ویزای توریستی بگیرند.

اما روش دوم برای کاریابی در امارات، مراجعه به وبسایت‌های اینترنتی است. شما می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت، تعدادی از این سایت‌ها را پیدا کنید و از طریق آنها با یک کارفرمای اماراتی ارتباط برقرار نمایید. البته موسسات مهاجرتی هم می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند و مسیر ساده‌تری را برای پیدا کردن شغل پیش روی شما بگذارند. جهت دریافت مشاوره در این مورد می‌توانید با کارشناسان شرکت پث‌وی (Pathway) تماس بگیرید.

مهاجرت کاری دبی و معرفی موسسات کاریابی در امارات

یکی از بهترین روش‌ها برای پیدا کردن کار در امارات، مراجعه به موسسات کاریابی در این کشور است. این موسسات به بررسی رزومه افراد می‌پردازند و با توجه به مهارت‌ها و سوابق کاری‌، مناسب‌ترین شغل برای آنها را پیشنهاد می‌‌دهند. برخی از معتبرترین موسسات کاریابی در دبی عبارتند از:

 • Future Tense
 • Cassia
 • BAC Middle East
 • Black and Grey HR
 • Accel Human Resource Consulting
 • Sephora
 • Adecco Middle East

ویزای کار امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در دبی

بسیاری از افراد در رابطه با روش اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور امارات سوال می‌پرسند. در پاسخ به این افراد باید گفت که با داشتن ویزای کاری، شما نمی‌توانید به اقامت دائم کشور امارات برسید. در واقع این کشور به مهاجران خارجی، تابعیت و اقامت دائمی اعطا نمی‌کند. صرفا در شرایط خاص و با سرمایه‌گذاری به مبلغ زیاد در امارات، شانس دریافت اقامت دائمی و تابعیت این کشور برای افراد خاص وجود دارد که البته این روش با پیچیدگی‌های زیادی همراه است.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، امکان تمدید ویزای موقت است. شما با داشتن ویزای کاری موقت، تابعیت کشور امارات را به دست نمی‌آورید، اما این امکان برای شما وجود دارد که به راحتی مدت ویزای خود را تمدید کنید و به کار خود در کشور امارات ادامه دهید، شایان توجه هست که حدود ۱۰ درصد ساکنین امارات شهروند این کشور .می‌باشند و مابقی ۹۰ درصد ساکنین این کشور به همین شکل و با داشتن ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری و دیگر اشکال ویزای موقت برای سال‌های سال در این کشور حضور دارند

قیمت ویزای کاری دبی

دریافت ویزای کاری دبی با هزینه‌های مشخصی همراه است. البته این هزینه‌ها عمدتا مربوط به مراحل مختلف صدور ویزا هستند. با توجه به شغل شما، این هزینه‌ها ممکن است کمی تفاوت داشته باشند. البته در هر صورت، هزینه زیادی را بابت صدور ویزا پرداخت نخواهید کرد و این مبلغ کمتر از ۳۰۰ درهم خواهد بود، در اکثر موارد کارفرما هزینه های مربوطه را پوشش می‌دهند

ویزای طلایی امارات چیست؟

افرادی که به دنبال اقامت طولانی مدت و بهره‌مند شدن از یک سری امتیازات خاص باشد، می‌توانند برای اخذ ویزای طلایی امارات اقدام کنند. ویزای طلایی ۱۰ سال اعتبار دارد و معمولا به سرمایه‌گذاران و خریداران ملک‌های با ارزش بیش از ۲ میلیون درهم تعلق میگیرد. همچنین برخی متخصصین در رشته‌ها خاص یا دانشجویان نخبه نیز می‌توانند از ویزای طلایی امارات استفاده کنند.

شرایط و هزینه اخذ ویزای طلایی امارات یا ویزای بلندمدت کار دبی

اگر به دنبال اقامت کاری دبی از طریق ویزای طلایی هستید، باید از مقررات صدور این ویزا مطلع باشید. برای اخذ ویزای ۲ ساله، باید حداقل ۷۵۰ هزار  درهم در امارات سرمایه‌گذاری کنید. برای دریافت ویزای ۱۰ ساله نیاز به سرمایه‌گذاری بیش از ۲ میلیون درهم می‌باشد. البته متخصصین، دانشمندان، مخترعین و پزشکان نخبه نیز مشمول دریافت این ویزا می‌شوند.

اقامت کاری دبی

سوالات متداول در زمینه اقامت کاری دبی

در این مقاله در رابطه با اقامت کاری دبی و شرایط دریافت ویزای کار امارات مطالبی را بیان کردیم. در ادامه برخی از سوالات متداول کاربران در این حوزه را مطرح کرده و به‌طور خلاصه به آنها پاسخ می‌دهیم. پیشنهاد می‌کنیم این سوالات را مطالعه کنید، چون ممکن است سوال شما هم باشند.

مدارک لازم برای اقامت کاری دبی کدامند؟

برای دریافت ویزای کاری دبی باید مدارکی از جمله فرم تکمیل شده درخواست کار، اصل و کپی پاسپورت معتبر، مجوز تجاری شرکت معتبر اماراتی و ... را ارائه نمایید. در این مقاله به سایر مدارک اشاره شده است.

حقوق کار در دبی چقدر است؟

میزان حقوق در دبی با توجه به نوع شغل و میزان تخصص و مهارت هر فرد متفاوت است. به‌طور متوسط می‌توان درآمدی بین ۵ تا ۳۵ هزار درهم را برای افراد در نظر گرفت. البته نمی‌شود برای حقوق های دریافتی در امارات سقفی تعیین کرد، دریافت حقوق های چند میلیون درهمی برای مدیران عالی رتبه در شرکت‌های بین‌المللی و یا موسسه های مالی بزرگ چیز عجیبی در امارات تلقی نمی‌شود.

مالیات بر درآمد جهت کار در امارت چه میزان است؟

سیستم مالیاتی کشور امارات به‌گونه‌ای است که مالیات بر درآمد اعمال نمی‌شود. به همین دلیل کار کردن در امارات برای بسیاری از افراد خارجی، حتی اروپایی‌ها و امریکایی‌ها جذابیت دارد.

مشاغل مورد نیاز امارات کدامند؟

از جمله مشاغل مورد نیاز کشور امارات که موقعیت خوب و آینده درخشانی دارند، می‌توان به مهندس کامپیوتر، مهندس برق، توسعه دهنده وب و نرم‌افزار، پزشک و پرستار، حسابدار و ... اشاره کرد.

هزینه ویزای کار امارات چقدر است؟

هزینه صدور ویزای کار امارات برای هر فرد می‌تواند اندکی متفاوت باشد. اما در حالت کلی لازم نیست مبلغی بیشتر از ۳۰۰ درهم برای صدور ویزای خود هزینه نمایید. در اکثر موارد کارفرما این هزینه ها را پوشش می دهد.

تعداد مهاجرین خارجی که در امارات مشغول به کار هستند چقدر است؟

امارات به‌طور کلی یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست و اصلا عجیب نیست که افراد خارجی زیاد در بازار کار این کشور مشغول به فعالیت باشند. تخمین زده می‌شود که بیش از ۴۰۰ هزار ایرانی در بازار کار امارات فعالیت می‌کنند. در واقع تنها حدود ۱۰ درصد از ساکنان امارات شهروندان این کشور میباشند، مابقی ۹۰ درصد افراد سرمایه گذاری یا افراد شاغل با ویزاهای موقت به اشکال گوناگون هستند

آیا متقاضی اصلی کار و کاریابی در امارت می‌تواند خانواده خود را همراهش ببرد؟

بله؛ این امکان برای افرادی که ویزای کاری امارات را دریافت می‌کنند وجود دارد که اعضای درجه یک خانواده خود را تحت شرایطی با خودشان به این کشور ببرند. توضیحات بیشتر در مقاله ارائه شده است.

آیا کار در امارات منجر به دریافت شهروندی امارات می‌شود؟

ویزای کار امارات یک ویزای موقت است که قابلیت تمدید دارد. ولی افراد با دریافت این ویزا تابعیت کشور امارات یا پاسپورت این کشور را دریافت نخواهند کرد.

از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مهاجرت به امارات چه چیزهایی هستند؟

اصلی‌ترین دلایل مهاجرت نیروهای کار خارجی به کشور امارات، رشد اقتصادی این کشور در سال‌های اخیر، رفاه اجتماعی بالا و سطح قابل قبول دستمزدها در این کشور است. در مقاله به سایر دلایل این امر نیز اشاره شده است.

هزینه ویزای کاری دبی برای ایرانیان چقدر است؟

هزینه صدور ویزای کاری دبی برای ایرانی‌ها فرق چندانی با سایر افراد خارجی ندارد. فقط در مراحل اولیه کاریابی، اگر لازم باشد به کشور امارات سفر کنید، باید ویزای توریستی بگیرید که هزینه اضافه‌ای را روی دست‌تان می‌گذارد.

سخن پایانی

یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به امارات، اخذ اقامت کاری دبی است. امارات در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در حوزه اقتصاد داشته و توسعه چشمگیری را تجربه کرده است. بازار کار این کشور بسیار بزرگ و متنوع است؛ به همین دلیل هر ساله افراد خارجی زیادی برای فعالیت در این بازار بزرگ، وارد کشور امارات می‌شوند. شرایط زندگی، سطح رفاه و میزان دستمزدها در امارات به‌گونه‌ای است که حتی بسیاری از اروپایی‌ها و امریکایی‌ها متقاضی مهاجرت به این کشور برای کار کردن هستند. اگر شما هم قصد دارید ویزای کار امارات را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت نمایید، می‌توانید جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده، با کارشناسان مورد اعتماد مجموعه Dubaikeyz در شرکت «پث‌وی» (Pathway) تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)