مهاجرت به امارات

کشور امارات و شهر دبی به عنوان قطب اقتصادی منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود. برای مهاجرت امارات شما می‌توانید از روش‌های مختلفی اقدام کنید که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. ما در ادامه درباره راه‌های مهاجرت به امارات توضیحات جامعی را ارائه می‌کنیم.

کشور امارات متحده عربی که در سال‌های اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته، همه‌ ساله شاهد ورود مهاجران و سرمایه‌گذاران بی‌شماری از سراسر دنیا به خاک خود است. شاید جالب باشد که بدانید علی‌رغم اینکه امارات یکی از کشورهای نفت‌خیز دنیا به شمار می‌رود، دولت امارات تمام تلاش خود را کرده تا درآمدهای غیرنفتی خود را افزایش دهد. یکی از مواردی که این کشور توجه زیادی به آن دارد، جذب سرمایه‌های خارجی است. امروزه شاهد افزایش بی‌شمار سرمایه‌گذاران خارجی در امارات هستیم. رو به‌ پیشرفت بودن و البته رفاه اقتصادی و اجتماعی بسیار خوبی که دولت برای مردم فراهم دیده، باعث شده تا افراد زیادی به مهاجرت دبی و دیگر شهرهای امارات علاقه‌مند شوند. روش‌های متعددی برای مهاجرت امارات وجود دارد که هر یک از آن‌ها شرایط خاص خود را دارند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به راه‌های مهاجرت به امارات بپردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

سرفصل محتوا پنهان

دلایل افراد برای مهاجرت به امارات چیست؟

در سال‌های اخیر شاهد افزایش محبوبیت مهاجرت دبی در اقشار مختلف جامعه بوده‌ایم. اما دلایل افراد برای مهاجرت امارات چیست؟ نگاهی به شرایط عمومی این کشور، پاسخ صریحی برای این سوال خواهد بود. اگرچه کشور امارات کشوری گرم و خشک بوده و بیابان‌های بسیاری دارد، اما توانسته به یکی از قطب‌های اصلی تجارت و سرمایه‌گذاری اقتصادی در خاورمیانه و حتی جهان تبدیل شود. جالب است بدانید که دولت امارات سعی کرد تا به سرمایه‌های نفتی خود وابستگی نداشته و منابع درآمد غیرنفتی در کشور ایجاد کند. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت دریافت اقامت امارات در بین افراد، فرصت‌های شغلی بی‌شمار و منابع درآمدی بالا است. همچنین باید بگوییم که بالا بودن سطح بهداشت عمومی، کیفیت بالای درمان و امکانات رفاهی، کیفیت تحصیل با استانداردهای جهانی، امنیت عمومی کم‌نظیر و بسیاری موارد مشابه دیگر نیز از دلایل عمده مهاجرت به این کشور هستند. در حقیقت افرادی که به امارات مهاجرت می‌کنند، مطمئن هستند که آینده مالی، روانی و اجتماعی درخشانی در این کشور در انتظارشان خواهد بود.

سایت اداره مهاجرت امارات

سایت اداره مهاجرت امارات

به‌منظور انجام مراحل قانونی برای مهاجرت دبی، شما به سایت اداره مهاجرت امارات نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید برای این کار به آدرس u.ae/en و یا وب‌سایت وزارت امور خارجه امارت به آدرس mofaic.gov.ae/en مراجعه کنید.

آسان ترین راه مهاجرت به امارات

برای مهاجرت امارات متحده عربی، شما به روش‌های متفاوتی می‌توانید اقدام به این کار کنید. اگرچه قوانین خاص این کشور، راه‌های مهاجرتی را کمی پیچیده کرده است، اما همه‌ چیز به شرایط شخصی شما بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر شما سرمایه خوبی داشته باشید، یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت در امارات می‌تواند بهترین گزینه برایتان باشد و دردسری نیز در این راه نخواهید داشت. از طرفی هم اگر فردی با تخصص منحصربه‌فرد باشید، دولت امارات به‌خوبی از شما و استفاده از تخصص‌تان استقبال خواهد کرد. اما در نهایت باید بگوییم که در حالت کلی، روش مهاجرت تحصیلی، آسان‌ترین راه مهاجرت به این کشور شناخته می‌شود.

شرایط جدید اقامت دبی چیست؟

برای مهاجرت دبی راه‌های مختلفی وجود دارد که هر یک از آن‌ها شرایط و قوانین خاص خود را دارند. در این مقاله با همه راه‌های مهاجرت به کشور امارات آشنا خواهیم شد. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است این قوانین هرساله تغییر کنند. بنابراین ما در مقاطع زمانی مختلف، این مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان چیست؟

اگر به‌عنوان یک ایرانی به دنبال اخذ اقامت دبی هستید، نیازی نیست به دنبال راه متفاوتی باشید. در حقیقت شما به‌عنوان یک ایرانی از همه روش‌های ممکن برای مهاجرت امارات مانند هر فرد دیگری می‌توانید اقدام کنید. البته ناگفته نماند که شرایط سیاسی در چند سال اخیر کمی تنش بین دو کشور ایجاد کرده و این امکان وجود دارد که بهترین راه برای یک ایرانی، سرمایه‌گذاری در این کشور باشد. البته این موضوع به این معنا نیست که شما نمی‌توانید از راه‌های دیگر برای مهاجرت به امارات اقدام کنید.

ویزای توریستی امارات

ویزای توریستی امارات چیست؟

همان‌طور که از نام ویزای توریستی مشخص است، این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که تنها قصد بازدید از این کشور را دارند. جالب است بدانید که بسیاری از کشورهای جهان با داشتن پاسپورتی معتبر، نیازی به تهیه ویزای توریستی برای ورود به امارات نداشته و بلافاصله در فرودگاه، ویزا به آن‌ها تعلق می‌گیرد. اما متاسفانه ایران جز این کشورها نیست و شما به‌عنوان یک ایرانی باید برای سفر به امارات ویزا تهیه کنید. همچنین باید بدانید که افراد زیر 18 سال نیز بدون والدین خود نمی‌توانند به‌عنوان توریست وارد این کشور شوند.

هزینه ویزای توریستی امارات

سفر و یا مهاجرت دبی با توجه به شرایط هر فرد هزینه خاص خود را دارد. ویزای توریستی امارات دارای انواع مختلفی است که هر کدام هزینه‌های متفاوتی دارند. برای اینکه از برخی هزینه‌ها مطلع شوید، به‌طور خلاصه در این قسمت در مورد آن‌ها توضیح می‌دهیم:

 • ویزای توریستی ۳۰ روزه (سینگل): برخلاف نام این ویزای توریستی، اعتبارش تا ۵۸ روز است، اما شما به‌عنوان یک توریست می‌توانید ۳۰ روز کامل در خاک امارات بمانید. به این دلیل نام این ویزا سینگل است که شما تنها می‌توانید یک ‌بار از آن استفاده کنید. البته خوب است بدانید که پس از ۳۰ روز ماندن در خاک امارات، اگر بخواهید می‌توانید با پرداخت مبلغی اندک، این ویزا را تا ۳۰ روز دیگر نیز تمدید کنید. در حال حاضر هزینه کلی این ویزا حدود ۳۱۰ درهم است.
 • ویزای توریستی ۳۰ روزه (مولتی): این ویزای توریستی از همه جهات مانند ویزای توریستی ۳۰ روزه سینگل است، با این تفاوت که شما بیش از یک بار می‌توانید از آن استفاده کنید. هزینه این ویزا در حال حاضر حدود ۷۰۰ درهم است.
 • ویزای توریستی ۹۰ روزه (سینگل): همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است، فرد با داشتن آن می‌تواند ۹۰ روز به‌طور پیوسته در خاک امارات حضور داشته باشد. البته تنها یک بار می‌تواند از این ویزا استفاده کند و به‌محض خروج از خاک این کشور، ویزا باطل خواهد شد. هزینه این ویزا در حال حاضر حدود ۷۰۰ درهم است.
 • ویزای توریستی ۹۰ روزه (مولتی): این ویزا دقیقا مانند ویزای ۹۰ روزه سینگل است، با این تفاوت که شما می‌توانید چندین بار از این ویزا استفاده کنید. یعنی اگر قبل از اینکه ۹۰ روز پیوسته در خاک امارات بمانید، این کشور را ترک کنید، دوباره با استفاده از آن می‌توانید به امارات سفر نمایید. هزینه این ویزا حدود ۱۷۵۰ درهم است.

ویزای طلایی امارات متحده عربی

شما برای مهاجرت دبی با توجه به شرایط خودتان، نوع خاصی از ویزا را از دولت این کشور دریافت خواهید کرد. اما بهترین نوع ویزا برای مهاجرت امارات را می‌توان ویزای طلایی یا (Golden Visa) دانست. این ویزا به افراد خاصی تعلق می‌گیرد. این افراد عبارت‌اند از: سرمایه‌گذاران، خریداران ملک، کارآفرینان، متخصصین، پزشکان، محققان، نوآوران و نخبگان. مدت‌زمان این ویزا با توجه به شرایط هر فرد ۵ تا ۱۰ سال بوده و فرد با دریافت ویزای طلایی امارات می‌تواند پدر، مادر یا افراد تحت تکفل خود را نیز به این کشور بیاورد. اگر در مدت اقامت هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشید، این ویزا به‌راحتی تمدید می‌شود.

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

اگر برای مهاجرت دبي قصد دریافت ویزای طلایی را دارید، باید بدانید که شرایط دریافت ویزای طلایی ۱۰ ساله و ۵ ساله با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. برخی از شرایط هر کدام عبارت‌اند از:

 • شرایط ویزای طلایی ۱۰ ساله: اولین واجدین شرایط این ویزا، دانشجویان و دانش آموزان نخبه هستند. همچنین افرادی که حداقل ۲ میلیون درهم در زمینه املاک و مستغلات در این کشور سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهند. اولین گروه واجد شرایط ویزای ۱۰ ساله امارات، مخترعین، متخصصین، محققین، دانشمندان و پزشکان هستند
 • شرایط ویزای ۲ ساله: همچنین سرمایه‌گذارانی که بتوانند حداقل ۷۵۰ هزار درهم در زمینه‌ املاک سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند درخواست دریافت این ویزا را دهند.

ویزای طلایی امارات

اداره مهاجرت دبی در ایران کجاست؟

اگر قصد مهاجرت امارات را دارید، باید برای دریافت ویزا و انجام کارهای اداری مربوطه، به سفارت امارات در ایران بروید. سفارت امارات در شهرک غرب در شهر تهران قرار دارد. البته شما برای دریافت ویزا می‌توانید به‌صورت آنلاین نیز اقدام کنید.

هزینه اقامت دبی چقدر است؟

عاقلانه‌ترین کار ممکن قبل از مهاجرت دبی این است که شما با همه هزینه‌های احتمالی آشنا باشید. هزینه مهاجرت امارات و زندگی در این کشور بسیار متفاوت با ایران است. موضوع این است که اگرچه درآمدتان در امارات بالا خواهد بود، اما هزینه زندگی نیز نسبتا بالا است. البته به این موضوع نیز دقت کنید که میزان هزینه کلی به سبک زندگی شما هم بستگی خواهد داشت. در ادامه با برخی از مهم‌ترین هزینه‌های ماهانه هر فرد در این کشور آشنا می‌شویم.

شرایط و هزینه مهاجرت به دبی و زندگی در امارات

برای مهاجرت امارات شما نیاز دارید تا با قیمت موارد مهم زندگی در این کشور آشنا باشید. در جدول زیر ما به برخی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی و قیمت آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

عنوان هزینه قیمت حدودی به دلار آمریکا
خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر حدود ۳۹۰۰ دلار
خرید آپارتمان در حاشیه شهر هر متر حدود ۲۴۰۰ دلار
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه حدود ۱۶۰۰ دلار
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ماهانه حدود ۳۵۰۰ دلار
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در حاشیه شهر ماهانه حدود ۱۰۰۰ دلار
اجاره آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر ماهانه حدود ۲۰۰۰ دلار
هزینه متوسط یک وعده غذا در رستوران ارزان حدود ۱۰ دلار
یک لیتر شیر ۲ دلار
یک قرص نان ۱.۵ دلار
هر لیتر بنزین ۰.۵۶ دلار
هزینه ماهانه حمل‌ونقل عمومی به‌طور متوسط ۸۱ دلار

مهاجرت به امارات از طریق کار

روش های مهاجرت به دبی

تا این قسمت مقاله با بسیاری از موارد در مورد مهاجرت دبی آشنا شدیم. همان‌طور که اشاره کردیم، روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به دبی وجود دارد. رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به امارات، مهاجرت کاری، دانشجویی، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، ازدواج و تولد فرزند هستند. در ادامه شما را با همه این موارد آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت به امارات از طریق کار

یکی از روش‌های متداول و پرطرفدار مهاجرت امارات را می‌توان مهاجرت کاری دانست. به این منظور شما ابتدا باید رزومه خود را برای کارفرمای اماراتی که شهروند این کشور است، ارسال کنید. اگر از طرف این کارفرما پذیرفته شوید، خود کارفرما باقی راه‌های مهاجرتی شما را در امارات پیش خواهد برد. او باید به دولت کشور خود ثابت کند که برای شغل مورد نظر، هیچ نیروی کار بومی که مایل به انجام آن باشد، وجود ندارد. اگر این مراحل با موفقیت انجام شود، شما ویزای کاری این کشور را دریافت خواهید کرد.

بیشتر بدانید: اقامت کاری دبی؛ شرایط و هزینه ویزای کار امارات 2023

مهاجرت به دبی برای کار

مهاجرت دبی از طریق کاری خیلی راحت نیست. این موضوع به آن دلیل است که کشور امارات نهایت سعی خود را می‌کند تا جایگاه‌های شغلی کشور را با بومیان پر کند. اما شرایط اقتصادی بسیار عالی کشور امارات و وجود شرکت‌های بین‌المللی متعدد در دبی باعث شده تا همه‌ساله افراد بسیار زیادی از کشورهای متعدد جهان، متقاضی کار در دبی باشند. بدیهی است که به دلیل بالا بودن درآمد افراد در این کشور، آینده شغلی و زندگی‌ آنها درخشان خواهد بود.

شرایط مهاجرت کاری به دبی

مهاجرت امارات از طریق کار، شرایط خاص خود را دارد. اگر با توجه به شرایط ذکر شده، موفق به دریافت ویزای کاری شدید، کارفرمای شما همه مدارک لازم را برای تایید شدن به اداره کار ارسال خواهد کرد. دقت کنید که داشتن پاسپورت معتبر، معاینات پزشکی نرمال، نداشتن سابقه کیفری و موارد مشابه دیگر، از جمله نکات مهمی هستند که در تایید شدن ویزای کاری فرد موثرند. خوب است بدانید که ساعت کاری هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط کاری و نوع قراردادش متفاوت باشد. اما در حالت کلی ساعت کاری از 9 تا 17 است.

هزینه مهاجرت کاری به امارت

مهاجرت دبی از طریق کار، هزینه‌های مرتبط به خود را دارد. برای دریافت ویزای کاری شما حدود ۳۰۰ دلار باید هزینه کنید. البته هزینه‌های اداری و پزشکی دیگری نیز وجود دارند که برای اکثر موارد مهاجرتی یکسان هستند.

درآمد کار در امارات متحده عربی

مهاجرت امارات از طریق کار، به دلیل بالا بودن سطح درآمد در این کشور، بسیار محبوب است. میزان درآمد هر فرد مانند همه کشورهای جهان، با توجه به تخصص و نوع شغل متفاوت است. اگرچه هر شغلی درآمد مخصوص به خود را دارد، اما به‌طورکلی حداقل درآمد در امارات به‌طور ماهیانه ۴۴۰۰ درهم تخمین زده می‌شود. مشاغل پردرآمد اما به‌طور متوسط ماهیانه ۹۰ هزار تا ۱۰۰ هزار درهم نیز درآمد خواهند داشت.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

یکی از روش‌های بسیار محبوب مهاجرت دبی در بین ایرانیان که تقریبا بی‌دردسرترین آن‌ها نیز به شمار می‌رود، مهاجرت تحصیلی به امارات است. خوب است بدانید که کشور امارات به‌عنوان یکی از کشورهای روبه‌پیشرفت، دانشگاه‌های بین‌المللی بی‌شماری را در خود جای داده است. در سال‌های اخیر حتی برخی دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی اقدام به تاسیس یک شعبه در امارات کرده‌اند که این کار باعث جذب دانشجویان بین‌المللی بسیاری شده است. هزینه تحصیل از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت است. فرد پس از پایان تحصیل با داشتن مدرک معتبر دانشگاه‌های این کشور، به‌راحتی می‌تواند به کشورهای معتبر جهان برای ادامه تحصیل و یا آغاز کار مهاجرت کند. شما همچنین می‌توانید در خود کشور امارات جذب بازار کار شوید.

مهاجرت به دبی برای تحصیل

مهاجرت دبی از طریق بورسیه تحصیلی، به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر جهانی در دبی بسیار محبوب است. از آنجایی ‌که دولت امارات توجه بسیار خاصی به جذب افراد نخبه و با دانش دارد، وجود شعبات دانشگاه‌های مطرح جهان در دبی باعث شده تا این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و آمریکا را دارند، یک پل ارتباطی عالی باشد. شما در هر مقطع تحصیلی که باشید، نیاز دارید تا از دانشگاه موردنظر خود پذیرش گرفته و سپس موفق به اخذ ویزای دانشجویی شوید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به دبی

مهاجرت امارات از طریق تحصیل، شرایط خاص خود را دارد. ویزای دانشجویی به‌طور کلی اعتبار یک‌ساله داشته و فرد با ادامه پیدا کردن تحصیل، باید همه‌ساله این ویزا را تمدید کنند. مدارکی که شما به‌منظور دریافت ویزای دانشجویی نیاز دارید، عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر با داشتن حداقل اعتبار ۶ ماهه
 • نامه پذیرش یکی از دانشگاه‌ها و یا مدارس امارات
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه تاییدیه پرداخت شهریه
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی
 • کپی همه مدارک شناسایی فرد

هزینه مهاجرت تحصیلی به امارات

در مورد هزینه مهاجرت تحصیلی به کشور امارات باید بگوییم که این موضوع کاملا به دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید و رشته و مقطع تحصیلی‌تان بستگی دارد. مطمئنا هزینه رشته‌ای مانند پزشکی بسیار بیشتر از رشته‌های دیگر است. اگرچه بسیاری از دانشگاه‌ها بورسیه‌های تحصیلی خوبی برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته‌اند، اما شما حداقل به‌طور سالانه باید حدود ۱۵ هزار دلار هزینه درنظر داشته باشید.

مهاجرت به امارت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به امارت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت دبی از طریق سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های بسیار مطمئن برای افراد به شمار می‌رود. مطابق سیاست دولت امارات، این کشور استقبال خوبی از سرمایه‌گذاران می‌کند. اما شما باید به‌عنوان فرد سرمایه‌گذار هوشمندانه عمل کنید تا بهترین راه را انتخاب نمایید. روش‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در امارات وجد دارد. برای مثال باید بگوییم که سرمایه‌گذاری املاک و یا کارآفرینی و ثبت شرکت از جمله رایج‌ترین راه‌ها در این حیطه هستند. با توجه به میزان سرمایه‌گذاری، اعتبار ویزای شما نیز متفاوت خواهد بود.

بیشتر بدانید: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایای سرمایه گذاری امارات 2023

هزینه مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت امارات از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور، به روش سرمایه‌گذاری‌تان بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر کسی قصد دریافت ویزای ۵ ساله طلایی را دارد، باید حداقل ۵ میلیون درهم در این کشور سرمایه‌گذاری کند. در حالت کلی باید بدانید که شما برای دریافت ویزا از طریق سرمایه‌گذاری، حداقل به ۷۵۰ هزار درهم احتیاج خواهید داشت.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

شرایط مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشور امارات بسیار ایده آل است. این کشور در حال حاضر قطب اقتصادی خاورمیانه بوده و رتبه بالای جهانی در سرمایه‌گذاری را در اختیار دارد. جالب است بدانید که بیشترین سرمایه‌گذاران در امارات از کشورهای انگلستان، هند، ایالات‌متحده، فرانسه و عربستان سعودی هستند. سیاست‌های اقتصادی بسیار هوشمندانه امارات باعث شده تا این کشور آینده درخشانی پیش رو داشته باشد.

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راه‌های رایج دیگر برای مهاجرت دبی به شمار می‌رود. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که کشور امارات در زمینه ثبت شرکت قوانین سخت‌گیرانه‌ای نداشته و از این موضوع استقبال می‌کند. بنابراین شما بدون پیچیدگی خاصی می‌توانید ثبت شرکت را انجام دهید. اما مدت‌زمان ویزایی که به شما بابت ثبت شرکت داده خواهد شد، به میزان سرمایه‌گذاری‌تان در شرکت بستگی دارد.

هزینه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

هزینه اقامت شما از طریق ثبت شرکت به موارد متفاوتی مانند نوع شرکت، نوع مجوز صادر شده، منطقه موردنظر برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار، تعداد افراد شریک و غیره بستگی دارد. شاید جالب باشد که بدانید اگر شرکت شما نامی غیرعربی داشته باشد، باید علاوه بر همه مخارج، مبلغ دو هزار درهم اضافه‌تر بپردازید. اما هزینه‌های ثابت شما برای ثبت شرکت به این صورت خواهد بود:

 • هزینه‌های دفتری ثبت شرکت، به‌طور میانگین بین ۹ تا ۱۰ هزار درهم
 • هزینه‌های مجوز، حداقل ۱۹ هزار درهم و تا ۴۵ هزار درهم
 • هزینه‌های اجرایی مانند اجاره دفتر کار و نیروی انسانی که با توجه به نوع شرکت متفاوت است.
 • سرمایه شرکت حداقل هزار درهم

شرایط مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

مهاجرت امارات از طریق ثبت شرکت، مراحل قانونی مختص خود را دارد. به‌طورکلی پروسه ثبت شرکت بین ۲۰ تا ۲۵ روز کاری طول خواهد کشید که مراحل آن به شرح زیر است:

 1. دریافت تاییدیه اولیه از دولت امارات
 2. ثبت شرکت در اداره اقتصادی امارات
 3. اخذ مجوز مرتبط با شرکت
 4. اخذ اقامت قابل تمدید

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت دبی را می‌توان خرید ملک دانست. دولت امارات مناطق خاصی را برای فروش به افراد خارجی در نظر گرفته است. مناطق آزاد معمولا مشخص هستند. دقت کنید که شما باید حداقل ۷۵۰ هزار درهم امارات برای خرید ملک بپردازید تا بتوانید ویزا دریافت کنید. البته این ویزا به شما اجازه کار نخواهد داد و اگر قصد زندگی در امارات را دارید، باید درخواست اجازه کار دهید. همچنین باید بدانید فردی که قصد زندگی در این کشور را ندارد، پس از دریافت ویزا با خرید ملک، باید هر ۱۸۰ روز یک بار به امارات سفر کد. در غیر این صورت ویزای فرد خودبه‌خود لغو شده و دوباره باید درخواست ویزا دهید.

هزینه مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

هزینه مهاجرت امارات از طریق خرید ملک، می‌تواند بسیار متغیر باشد. اما حداقل هزینه‌ای که شما باید برای خرید ملک بپردازید تا اقامت بگیرید، ۷۵۰ هزار درهم امارات است. همان‌طور که در این مقاله ذکر کردیم، هرقدر سرمایه بیشتری صرف کنید، مدت‌زمان اقامت شما نیز بیشتر خواهد بود.

شرایط مهاجرت با خرید ملک به امارات

خرید ملک در امارات شرایط پیچیده‌ای ندارد، اما شما باید به قوانین این کشور در این زمینه توجه کنید. برای مثال اگر ملک خود را شراکتی خریداری می‌کنید، حداقل سرمایه‌ شما باید ۷۵۰ هزار درهم باشد. همچنین برای دریافت اقامت، ملک حتما باید مسکونی بوده و مراحل ساخت آن به پایان رسیده باشد. خوب است بدانید که شما باید طی مراحل قانونی به دولت امارات ثابت کنید که مبلغ خرید ملک را از طریق وام تهیه نکرده‌اید.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

ازدواج راهی برای مهاجرت دبی به شمار می‌رود. اگر یک مرد امارتی بخواهد با یک خانم خارجی ازدواج کند، پس از دریافت اقامت ۳ ساله برای همسرش، در صورت دوام ازدواج، این اقامت برای خانم خارجی تبدیل به اقامت دائم و اخذ تابعیت این کشور خواهد شد. اما خوب است بدانید که اگر شما به‌عنوان یک آقا با یک خانم اماراتی ازدواج کنید، اقامت دائم دریافت نخواهید کرد و همواره باید اقامت خود را طبق قانون تمدید کنید.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

اگر مردی اماراتی بخواهد با خانمی خارجی ازدواج کند، در ابتدا باید ثابت کند که به‌طور ماهیانه ۴ هزار درهم درآمد دارد. این موضوع در مورد مرد خارجی‌ که با یک خانم اماراتی ازدواج می‌کند نیز صادق است. یعنی مرد خارجی باید به دولت ثابت کند که از عهده مخارج زندگی برمی‌آید. دقت کنید که اگر فرد زیر ۲۵ سال باشد، باید مجوزهای مختلفی از سازمان‌های متفاوت دریافت کند. پس‌ازاینکه شما به‌عنوان یک فرد خارجی به‌منظور ازدواج وارد خاک این کشور می‌شوید، ۶۰ روز فرصت دارید تا ازدواج خود را رسمی کنید و در غیر این صورت برای هرروز تاخیر باید روزانه ۲۵ درهم جریمه بپردازید.

هزینه اقامت در امارات از طریق ازدواج

مهاجرت امارات از طریق ازدواج هزینه خاصی به همراه نخواهد داشت. اما همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، شما به‌عنوان یک مرد خارجی باید به دولت ثابت کنید که از عهده مخارج زندگی برمی‌آیید. تنها هزینه‌ای که وجود دارد، هزینه‌های جانبی خود فرد و هزینه دریافت ویزا خواهد بود.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مهاجرت به امارات از طریق تولد

اگر به مهاجرت دبی از طریق تولد فکر کرده‌اید، باید بدانید که کشور امارات در این ‌باره سخت‌گیر است. جالب است بدانید تنها به فرزندی که از پدر و مادر اماراتی متولد شده باشد، تابعیت دائم این کشور داده می‌شود.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق تولد

دولت امارات قوانین خاصی در مورد تولد فرزند در خاک این کشور و تابعیت آن دارد. سه شرطی که برای دریافت اقامت این کشور لازم است، عبارتند از:

 1. فرزند دارای پدر و مادر اماراتی باشد.
 2. فرزند در امارات متولد شده باشد، اما پدر و مادرش نامعلوم باشند.
 3. پدر فرزند نامعلوم باشد اما مادرش اماراتی باشد.

هزینه اقامت در امارات از طریق تولد

با توضیحاتی که در قسمت‌های قبل دادیم، تابعیت اماراتی به فرزند افراد اماراتی داده خواهد شد و این موضوع برای آن‌ها هزینه‌ای به دنبال ندارد.

اقامت ورزشی در دبی

اهمیت دادن کشور امارات به ورزش حرفه‌ای باعث شده تا دولت این کشور امکانات بسیار خوبی برای ورزشکاران در نظر بگیرد. همچنین این کشور قوانین خاصی را به‌منظور جذب ورزشکاران و مربیان حرفه‌ای در نظر گرفته است. مهاجرت دبی برای ورزشکاران و مربیان حرفه‌ای کار سختی نیست و آینده شغلی خوبی نیز در انتظار این افراد خواهد بود. اقامت ورزشکاران در امارات با توجه به شرایط هر فرد و نوع شغل و قرارداد ورزشی‌اش با دیگری فرق خواهد داشت. خوب است بدانید که شما باید به‌طور نسبی به زبان عربی تسلط داشته باشید.

هزینه مهاجرت ورزشی به دبی

مهاجرت امارات از طریق تخصص در رشته‌های ورزشی، هزینه خاصی برای فرد به دنبال نخواهد داشت. شما باید تنها هزینه وکیل مهاجرتی و ویزای خود را در نظر داشته باشید.

شرایط مهاجرت ورزشی به دبی

مهاجرت امارات از طریق تخصص ورزشی نیز مانند روش‌های دیگر، شرایط خاص خود را دارد. مهم‌ترین شرط برای جذب شدن در این کشور، داشتن توانایی و استعداد خوب و همچنین یک رزومه ورزشی درخشان است. همچنین شما برای کار در این کشور باید تسلط نسبی به زبان عربی داشته باشید. موضوع مهم دیگر نیز پیدا کردن اسپانسر در کشور امارات خواهد بود.

اقامت دائم امارات

اقامت دائم امارات

اگر قصد شما از مهاجرت دبی دریافت اقامت دائم کشور امارات است، باید بگوییم که این کشور متاسفانه به هیچ‌یک از اتباع خارجی خود اقامت دائم اهدا نخواهد کرد. شما اگر موفق شوید ۳۰ سال مداوم بدون هیچ مشکلی اقامت موقت خود را تمدید کنید، شاید بتوانید طبق قانون، پاسپورت این کشور را به دست آورید. بد نیست بدانید که متاسفانه شرایط سیاسی بین ایران و کشور امارات باعث شده تا این قوانین برای ایرانی‌ها سخت‌گیرانه‌تر باشد.

هزینه اقامت دائم دبی

همان‌طور که گفتیم اتباع خارجی‌ نمی‌توانند با مهاجرت امارات، اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

شرایط اقامت دائم امارات

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، شما به‌عنوان یک اتباع خارجی تنها پس از ۳۰ سال تمدید اقامت موقت، می‌توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید.

شرایط مهاجرت به دبی برای پرستاران

مهاجرت دبی برای کادر درمان کشور ایران جذابیت بسیار بالایی دارد، چراکه دولت این کشور مانند بسیاری از موارد دیگر به رفاه و بهداشت جامعه اهمیت زیادی داده و توجه ویژه‌ای به کادر درمان کشورش دارد. پزشکان و پرستاران در این کشور از مزایای زیادی برخوردار بوده و از دادن مالیات نیز معاف هستند. خوب است بدانید که دولت امارات با توجه به شرایط هر فرد، کمک‌هزینه مسکن و یا حتی مسکن رایگان نیز اهدا می‌کند.

هزینه مهاجرت به دبی برای پرستاران

تنها هزینه پرستاران برای مهاجرت امارات را می‌توان هزینه ویزای آن‌ها دانست. باقی هزینه‌ها مربوط به کارفرما می‌شود. البته هزینه‌های زندگی شخصی خود را فراموش نکنید.

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

اگر یک پزشک حرفه‌ای هستید، خوب است بدانید که دولت امارات به‌خوبی از شما استقبال خواهد کرد. پزشکان برای مهاجرت دبی باید تاییدیه دیتا فلو (Data Flow) را در این کشور اخذ کنند. این تاییدیه در حقیقت همان تایید مدارک تحصیلی و حرفه‌ای فرد است. همچنین باید بدانید که هر پزشک با توجه به رشته تخصصی خود باید سه تا چهار سال فعالیت حرفه‌ای در رزومه کاری خود داشته باشد. مراحل دیگری که پزشکان برای شروع به کار در امارات باید پشت سر بگذارند، عبارتند از:

 1. قبول شدن در آزمون پرومتریک (Prometric)
 2. دریافت نامه صلاحیت حرفه‌ای (Good Standing)
 3. اخذ نامه تاییدیه (Eligibility Letter)

هزینه مهاجرت به دبی برای پزشکان

هزینه‌هایی که پزشکان برای مهاجرت امارات باید بپردازند، مربوط به گذراندن مراحلی است که در قسمت قبل ذکر شدند. البته هزینه اخذ ویزا نیز به آن اضافه خواهد شد.

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دبی

در قسمت قبل به شرایط مهاجرت دبی برای پزشکان اشاره کردیم. بهتر است بدانید که دولت امارت به همان اندازه که به رفاه حال کادر درمان و درآمدشان توجه کرده، سختگیری‌های خاصی نیز در جذب این افراد دارد. دندان‌پزشکان برای مهاجرت به دبی علاوه بر دریافت تاییدیه‌هایی که در قسمت قبل ذکر شد، باید نمره قبولی در آزمون DHA دندانپزشکی که در دبی برگزار می‌شود را دریافت کنند.

هزینه مهاجرت دندانپزشکان به دبی

هزینه مهاجرت امارات برای دندان‌پزشکان نیز مربوط به همین مراحلی است که پزشکان و متخصصان باید پشت سر بگذارند.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق ارایشگری

مهاجرت دبی برای آرایشگران می‌تواند یک شانس عالی برای آن‌ها باشد. مردم کشور امارات نیز مانند بیشتر کشورهای خاورمیانه از جمله ایران، علاقه خاصی به آراستگی دارند. همین موضوع باعث شده تا آرایشگران درآمد بالایی در امارات داشته باشند. تنها کافی است تا شما به‌عنوان آرایشگر در کار خود حرفه‌ای باشید و کارهای معقولی در سالن آرایشی ارائه دهید. البته دقت کنید که مدرک آرایشگری شما باید معتبر و بین‌المللی باشد.

هزینه مهاجرت به دبی از طریق ارایشگری

هزینه آرایشگران برای مهاجرت امارات نیز با توجه به شرایطشان با مشاغل دیگر فرق دارد. اگر بخواهیم هزینه ویزا را در نظر نگیریم، شما قطعا به ابزار کار آرایشگری نیاز خواهید داشت.

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

اگر برای مهاجرت دبی به پناهندگی در این کشور فکر کرده‌اید، بهتر است کمی تامل کنید. به‌طور کلی پناهندگی به‌عنوان سخت‌ترین و نامعقول‌ترین روش برای مهاجرت شناخته می‌شود. اگرچه اداره خدمات پناهندگی امارات مسئول رسیدگی به کارهای پناهندگان است، اما باید بدانید که شرایط سخت‌گیرانه‌ای را برای این افراد در نظر می‌گیرد. اگر هیچ‌یک از راه‌های مهاجرتی برای شما ممکن نیست و قصد پناهندگی در این کشور را دارید، بهتر است بدانید که شما با این کار تابعیت امارات را هرگز به دست نخواهید آورد و تا مدتی نیز باید زندگی سختی را تحمل‌ کنید.

مهاجرت به امارات برای هنرمندان

اگرچه کشور امارات در همه زمینه‌ها سعی کرده تا افراد نخبه و مستعد را جذب کند، اما برنامه خاصی برای جذب هنرمندان ندارد. متاسفانه این کشور ویزای خاصی مختص هنرمندان در نظر نگرفته و اگر در زمینه خاصی مهارت دارید، بهتر است به دنبال یک کارفرما بگردید تا بتوانید موفق به اخذ ویزای کاری شوید.

لیست هزینه های زندگی در امارات

قبل از اقدام به مهاجرت دبی و نقاط دیگر کشور امارات، شما باید با هزینه‌های زندگی در این کشور آشنایی کامل داشته باشید. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم تا به برخی از مهم‌ترین موارد اشاره کنیم:

عنوان هزینه قیمت به درهم امارات
یک کیلو برنج ۶ درهم
یک لیتر شیر ۸ درهم
۱۲ عدد تخم‌ مرغ ۱۰ درهم
یک فنجان قهوه ۱۸ درهم
یک کیلو گوشت قرمز ۳۷ درهم
یک کیلو موز ۵ درهم
یک کیلو سیب ۷ درهم
یک بطری آب ۲ درهم
یک قوطی نوشابه ۴.۵ درهم
یک لیتر بنزین ۲.۲ درهم
کارت استفاده از حمل‌ونقل عمومی یک‌ماهه ۳۰۰ درهم
کرایه تاکسی (مسافت تقریبی ۱.۵ کیلومتر) ۳.۵ درهم

وکیل مهاجرت دبی کیست؟

هر فردی برای مهاجرت امارات و یا هر کشور دیگری، نیازمند داشتن یک وکیل مهاجرتی است. در حقیقت وکیل مهاجرتی به وکیلی گفته می‌شود که به‌طور تخصصی در زمینه مهاجرت به برخی از کشورها کار می‌کند. این وکیل از همه جزییات قانونی کشور مدنظر اطلاع داشته و مشاوره تخصصی و عاقلانه در این زمینه به فرد خواهد داد تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری کند.

هزینه مشاوره وکیل مهاجرت دبی چقدر است؟

هزینه یک وکیل مهاجرت دبی به میزان تخصص وکیل بستگی دارد. البته هرقدر که پرونده مهاجرتی شما پیچیده‌تر باشد، وکیل زمان بیشتری صرف شما خواهد کرد و بنابراین هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کند.

نمونه تجربه مهاجرت به دبی

اگر تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت دبی گرفته‌اید، بهتر است قبل از هر کاری از تجربه افرادی که به دبی مهاجرت کرده‌اند استفاده کنید. خوشبختانه امروزه شبکه‌های اجتماعی در این راه کمک خیلی خوبی به افراد می‌کنند.

آیا سایت Dubaikeyz وکیل مهاجرت دبی دارد؟

تیم تخصصی ما در گروه Dubaikeyz شامل وکلای تخصصی مهاجرت امارات بوده و این نوید را به شما می‌دهیم که در همه مراحل در کنارتان خواهیم بود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره‌های تماس 00971559597021 و 00971544300536 یا از طریق وب‌سایت Dubaikeyz.com با وکلا و مشاورین حرفه‌ای ما در ارتباط باشید.

مهاجرت به دبی

سوالات متداول درباره مهاجرت به دبی

ما در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا شما را با همه موارد مهم در زمینه مهاجرت دبی آشنا کنیم. اگر همچنان ابهاماتی در این زمینه برایتان وجود دارد، در ادامه ما را همراهی کنید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

بهترین روش مهاجرت به امارات کدام است؟

بهترین روش مهاجرت امارات برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. به همین منظور بهتر است از طریق تماس با کارشناسان ما و دریافت مشاوره حرفه‌ای در این زمینه، با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی به دبی را انتخاب کنید.

آسان‌ترین راه مهاجرت به دبی کدام است؟

در حقیقت نمی‌توان به این سوال پاسخ داد، چرا که همه روش‌ها چالش‌ها و سختی‌های خاص خود را دارند.

شرایط اقامت دبی چیست؟

گفتیم که مهاجرت دبی با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. هرکدام از آن‌ها امکان اقامت متفاوتی را برای شما فراهم خواهند کرد که قابلیت تمدید دارند.

آیا امکان مهاجرت تحصیلی به امارات وجود دارد؟

کشور امارات با داشتن بهترین دانشگاه‌ها که سطح علمی بالایی دارند، از دانشجویان خارجی استقبال می‌کند. البته باید بدانید که پس از پایان تحصیل، اگر قصد ماندن در امارات را دارید باید درخواست ویزای کاری و یا دیگر ویزاها را داشته باشید.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان چیست؟

شرایط مهاجرت امارات برای ایرانیان فرق چندانی با دیگر کشورهای جهان ندارد. اما باید بدانید که در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات سیاسی پیش ‌آمده بین دولت‌های دو کشور، دولت امارات نگاه سختگیرانه‌تری به پرونده‌های مهاجرتی ایرانیان داشته است.

آدرس سایت اداره مهاجرت دبی چیست؟

برای انجام مراحل مهاجرت دبی می‌توانید به وب‌سایت رسمی دولت امارات به آدرس u.ae/en و یا وب‌سایت وزارت امور خارجه این کشور به آدرس mofaic.gov.ae/en مراجعه کنید.

مهاجرت پزشکان به دبی چگونه است؟

پزشکان برای مهاجرت امارات تنها نیازمند دریافت تاییدیه‌های پزشکی و البته اخذ نمره قبولی در آزمون‌هایی که دولت در نظر گرفته است، خواهند بود.

هزینه مهاجرت به دبی چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کشور امارات با توجه به روشی که برای مهاجرت در نظر دارید، متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های شخصی خود، می‌توانید با مشاوران ما در DubaiKeyz در تماس باشید.

می توان با Dubaikeyz وکیل مهاجرت دبی گرفت؟

برای انجام همه مراحل مهاجرت امارات شما به وکیل مهاجرتی نیاز خواهید داشت. تیم تخصصی DubaiKeyz بهترین و حرفه‌‌ای‌ترین وکلا را در اختیارتان قرار می‌دهد.

آیا با دریافت ویزای کاری امارات می‌توان همراه با خانواده به این کشور مهاجرت کرد؟

پس از دریافت ویزای کاری، شما می‌توانید برای اخذ ویزای خانواده درجه ‌یک خود نیز اقدام کنید.

سخن پایانی

کشور امارات در سال‌های اخیر به قطب اقتصادی منطقه تبدیل‌ شده و توانسته نام خود را در کنار کشورهای موفق اقتصادی دنیا قرار دهد. همین موضوع باعث شد تا افراد زیادی از سراسر جهان به مهاجرت دبی علاقه‌مند شوند. مهاجرت امارات روش‌های بسیار متفاوتی دارد که در این مقاله به‌خوبی با همه آن‌ها آشنا شدیم. اما باید بدانید که با توجه به سیاست‌های دولت امارات، سرمایه‌گذاری در این کشور آینده بسیار درخشانی برای شما به همراه خواهد داشت. به‌منظور دریافت مشاوره رایگان و همچنین بررسی شرایط فردی‌ خود می‌توانید با کارشناسان و متخصصان ما در گروه DubaiKeyz در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)